Lietuvoje vairuotojo teisės daugeliui atrodo ne kaip galimybė, tačiau būtinybė. Ir tam tikra prasme tai yra visiškai natūralu, kadangi kai galima kur kas paprasčiau įveikti atstumus – kodėl gi ne. Žinoma, mokymasis vairuoti – darbas ir tapti pilnateisiu kelių eismo dalyviu gali tik tas, kuris atsakingai skiria dėmesį ne tik mokymuisi dėl išlaikymo, tačiau mokymusi dėl galimybės vairuoti saugiai. Tokiu atveju kelių eismo taisyklės turi būti labai atsakingai įsisavinamos.
Vairavimo sezoniškumas ir praktika
Keliu eismo taisykles kinta retai, juolab, tikrai nesikeičia priklausomai nuo to – kokiu sezonu planuojate mokytis. Tačiau priklausomai nuo sezono – kinta Jūsų vairavimo įgūdžiai. Kai kurie asmenys specialiai mokosi žiemos metu, kai dažniausiai vairavimo sąlygos yra blogiausios.
Tokiu atveju jie įsitikina, kad bet kokiu oru bus sėkmingi vairuotojai. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad geriausia mokytis tik žiemą arba kad reikia mokytis tik vėsiojo sezono metu. Vasara irgi geras pasirinkimas, tačiau tuomet dažniausiai net ir išmokus gerai vairuoti – trūksta įgūdžių ir juos tenka įsisavinti jau savarankiškai.
Geriausias mažius teisėms įgyti
Taip pat verta daugiau dėmesio skirti ir amžiui. Nors Lietuvoje dažniausiai teisės yra laikomos iškart po mokyklos baigimo, kai asmeniui sukanka 18 metų, tačiau registruos duomenimis – vis dažniau kreipiasi asmenys, kurie nori išmokti vairuoti ir jau senokai sulaukę pilnametystės.
Dažniausiai džiaugiamasi, kad tokie žmonės kur kas uoliau mokosi, kadangi jie patys susimoka už mokslus, o ne yra finansuojami kitų. Tokiu atveju yra didesnė paskata, galiausiai, paprasčiausiai nesinori būti ne visai vykusiu, kuris paprasčiausiai ilgai mokosi be naudos. Galiausiai vyresniems kelių eismo taisyklės kur kas greičiau perprantamos, tuo pačiu jie kur kas greičiau išlaiko ir teorinius egzaminus.
Mokykitės atsakingai
Galiausiai, svarbiausia yra atsakingas mokymasis, kadangi tokiu atveju galima sėkmingai išlaikyti egzaminus iš pirmo karto. Taip pat siūlome neminti Regitros durų iki tol, kol nebūsite tikra arba tikras, kad jau tikrai pavyks išlaikyti. Kuo daugiau pasitikėjimo savimi – tuo geriau, o pasitikėjimas ateina per praktiką, kurios turi būti kuo daugiau.